Fabrika/Tesis İnşaatı

Fabrika/tesis inşaatı tek aşamadan oluşan bir durum değildir. Kendi içerisinde kullanım amacı ve diğer yasalar gereği belirli aşamalara sahiptir. Bu aşamalarda mimari yapı projeleri içerisinde yer alan idari bina, ana fabrika binası, montaj atölyeleri, malzeme depoları, yemekhane, su deposu, trafo merkezi binası, hammadde, yedek parça stok ambarı, otopark, sığınak ve işçi lojmanları gibi bölümler yer almaktadır.

  • Fabrika İnşaat Aşamaları
  • Arsa düzenleme ve şantiye binalarının yapımı
  • Fabrika binaları ve müştemilat inşaatı
  • Makine ve teçhizatın yerlerine monte edilmesi

Bu aşamalar fabrika inşaatında kilit rol oynayan aşamalardır. Bir tanesi doğru yapılmadığı durumda tüm fabrika binası yanlış bir üretim yapma durumuna gelebilir. Bu durumun önüne geçmek adına profesyonel bir çalışma gerçekleştirilmelidir. Maya Proje; inşaat, müşavirlik, mekanik ve elektrik taahhüt işleri yanında elektro-mekanik işler, doğalgaz ve petrol boru hatları, enerji santralleri, çelik konstrüksiyon, su boru hatları, petrokimya tesisleri gibi alanlarda hizmet veren önemli projelerde yer almış bir firmadır.

Betonarme Fabrika/Tesis İnşaatı

Fabrikalar/tesisler için yapı sistemleri üreten firmamız aynı zamanda taahhüt işleri müteahhitlik de yapmaktadır. Fabrika inşaatı yapan firmalar konusunda yılların tecrübesi ve mesleki olarak ihtisasımız bu yöndedir. Maya Proje, bünyesinde bulunan mimar ve mühendislerden oluşan teknik ofis kadrosu tarafından projelendirme ve bütçelendirme aşamasından başlayarak tecrübeli saha uygulama kadrosu ile kaba ve ince inşaat imalatlarının tamamlanmasına kadar geçen süreçlerin tamamında projeyi yönetmektedir.

Betonarme, beton ve inşaat demiri ile bir bütün olarak dış etkilere dayanıklılık göstermesidir. Betonarmenin kuvveti içine karıştırılan demir / beton oranıyla ölçülür. Yangına karşı koruyucudur. …Betonarme, beton ve inşaat demiri ile bir bütün olarak dış etkilere dayanıklılık göstermesidir.  Betonarmenin kuvveti içine karıştırılan demir / beton oranıyla ölçülür.Yangına karşı koruyucudur. Ekonomik ve uzun ömürlüdür. İnşaat yapımı kolay ve süratlidir. Aşınmaya karşı dayanıklıdır. Haşare böcek vb. barındırmaz. Kuru beton elektrik geçirmez. Depreme dayanıklıdır. İstenilen şekilde kolayca hazırlanır.

Çelik Konstrüksiyon Fabrika İnşaatı

Çelik konstrüksiyon fabrika yapımı büyük boyutlarda metal yapı imalatına girdiği için özel yetişmiş ekipler ve üstün donanım gerektirmektedir. Çelik konstrüksiyon da bir çeşit prefabrikasyon yöntemidir. İnşa edilecek evin ihtiyaçlarına göre önceden hazırlanan çelik konstrüksiyon iskeleti, evi oluşturacak şekilde dikilir. Bu da inşaat sürecini hızlandırıcı ve sağlamlaştırıcı bir etki yaratır. Çelik konstrüksiyon fabrika yapımı konusunda mühendislik ve müteahhitlik hizmetleri vermekteyiz. Her türlü ihtiyaca hizmet edecek sanayi kuruluşları çeşitli özel tasarımlara sahip olabilmektedir. Bu gibi durumlarda standart veya özel tasarım çelik konstrüksiyon fabrikaları mühendislerimiz sizin için projelendirmektedir.